cz cz

Novinky Odkaz facebook Odkaz Kniha hastů

cz cz

Lednicko – valtický areál je jedným z najkrásnejších miest Českej republiky. Vďačí za to ako kultúrnemu dedičstvu a bohatstvu, ktoré tu vybudoval rod Lichtenštajnov jeden z najstarších a najbohatších rakúskych rodov. Vytvorili tu ucelený súbor pamiatok a prírody o rozlohe 283,09 km2, čím vzniklo jedno z najrozsiahlejších človekom vymodelovaných území v Európe. Táto pôsobivá mozaika parkov, záhrad, rybníkov, riek a lesov, doplnená radou sôch, zámočkov, chrámov, kaplniek a kolonád bola v roku 1996 zapísaná na zoznam Svetového kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO a od roku 2003 je tiež súčasťou biosférickej rezervácie Dolná Morava.

Územie mikroregiónu Lednicko – valtického areálu (LVA) leží v južnej a juhovýchodnej časti okresu Břeclav a je tvorené katastrami štyroch miest: Břeclav, Podivín, Valtice, Veľké Bílovice a šiestimi obcami: Bulhary, Ladná, Lednice, Hlohovec, Přítluky, Rakvice. Na severe a na východe tvorí hranicu LVA rieka Dyje, na juhu štátnu hranicu medzi ČR a Spolkovou zemou -Rakúsko. Na západe susedí LVA s Chránenou krajinnou oblasťou Pálava.

Lednicko – valtický areál ponúka rozsiahlu sieť cykloturistických, turistických a vinárskych trás.

Tradície a folklór

Tradície a ľudové zvyky majú na našom území svoje miesto – konajú sa tu tradičné hody, besedy pri cimbale, fašiangy, vinobranie. Nezabudnuteľné momenty, ktoré zažijete iba na Južnej Morave – v Lednicko-valtickom areáli nájdete v našom kalendári akcií na týchto www stránkach, na našom FB účte http://www.facebook.com/villadanielacz alebo na našom partnerskom webe SPRIEVODCA PÁLAVOU - www.pruvodcepalavou.cz.

Víno a vináreň

Víno a vináreň je alfou a omegou Lednicko – valtického areálu, vína z Valtíc patria dlhodobo k tým najlepším. Ochutnávky vín ponúkajú miestni vinári vo svojich pivniciach, ale aj v známom Národnom salóne vín, ktorý sídli v priestoroch valtického zámku. Nádherný zážitok pre vás pripravíme radi priamo v našom vinárstve Villa Daniela v Úvaloch, viac nájdete v sekcii Víno Valentová !

Kultúrne pamiatky

Ako už bolo povedané, Lednicko – valtický areál tvoria hlavne úchvatné historické stavby rodu Lichtenštajnov. Celé LVA je týmito stavbami prepletané a ich poloha v rovinatej nížine Južnej Moravy tvorí ideálne ciele pre cyklistické aj pešie výlety – vzdialenosť jednotlivých stavieb je okolo 5 km, výlety k cca 10 najznámejším z nich sú teda vhodné aj pre rodiny s deťmi. Patrí sem zámok Lednice, Valtice, Rybničný zámoček, Hraničný zámoček, Kolonáda Reistna, Tri grácie, Randevouz...

Športové využitie

LVA je veľmi obľúbené aj pre svoje široké využitie pre športovcov. Najznámejšie sú cyklistické trasy, na svoje si prídu aj golfisti, tenisti či milovníci koliek a bowlingu. Nie len pre rodiny s deťmi bola na Reistne nad Úvaly vybudovaná trasa „Bosou nohou“, ponúkajúca relaxačnú terapiu pre Vaše chodidlá. Villa Daniela pri Úvaloch ponúka vlastný 10 metrový bazén so slanou vodou, v blízkosti je však aj niekoľko aquaparkov alebo wellnes Besední dům vo Valticiach.

 

Užívajte si relax v Lednicko – valtickom areáli!

Ráno na bicykel, do bazéna a večer do vínnej pivnice.. Všetko vo Villa Daniela :-) 

Hotel Besední dům

Spolupracujeme s hotelem Besední Dům ve Valticích.

© 2019 Villa Daniela | Created by Golden Orange