cz cz

Novinky Odkaz facebook Odkaz Kniha hastů

cz cz

Vinárstvo Ing. Valentová je mladá spoločnosť, založená v roku 2007 známou sommeliérkou v Úvaloch u Valtíc potom, čo po štúdiu enológie na VŠ v Lednici zbierala niekoľko rokov cenné skúsenosti v renomovaných vinárstvach ako sú Mikros-vin či Miloš Michlovský. Najviac sa cíti byť ovplyvnená profesorom Krausom a Ing. Peřinom starším, ktorého pozornou poslucháčkou a spolupracovníčkou bola niekoľko rokov.

Od roku 2007 sa Ing. Valentová zaoberá hlavne osvetou vo vinárstve a degustáciami ako v privátnej tak aj v komerčnej sfére. Medzi našich klientov sa radia tie najlepšie spoločnosti z celej Českej a Slovenskej republiky. Postupom času sa nám podarilo v Úvaloch u Valtíc vybudovať spojením starobylých vínnych pivníc rozsiahly podzemný labyrint a nad ním vinársky areál s ubytovaním určeným pre našich „milovníkov vína“.

  vino valentova

V súčasnej dobe firma disponuje vinicami v krásnej polohe pod Reistnou vo Valticiach, avšak rozloha nie je dostačujúca našim potrebám. Vydali sme sa teda cestou dlhodobej spolupráce s niekoľkými výnimočnými pestovateľmi vína z rodinných tradičných spoločností v Mikulovskej oblasti, ktorí pri spracovaní hrozna a starostlivosti o révu využívajú najnovšie poznatky vinárskej vedy a súčasne nám poskytujú priestor pre stály dohľad nad procesom výroby našich vín. Ing. Valentová si zakladá na osobnom prístupe a tak naša práca podporená láskou k remeslu dáva priestor pre vznik vín s nezameniteľným charakterom. Väčšina viníc, z ktorých pochádza naše hrozno sú slnečné po celý deň, kamenisté vápencová spraše im dávajú osobitý charakter a najmä využívanie tej najlepšej technológie s minimálnym zásahom do procesu zrania, nám dáva možnosť ponúknuť Vám ojedinelé vína, pre netradičné príležitosti.

 víno valentovávíno valentovávíno valentová

Každoročne takto pod taktovkou „Daniely“ vznikajú úžasné a harmonické vína Južnej Moravy, plné mladosti a sviežosti. Naše malé série dosahujú maximálne 700-1000 fliaš na odrodu, ktoré nemožno zakúpiť inde ako u nás vo Valticiach,  zakladáme si teda na určitej exkluzivite pre našich zákazníkov. Ako novinku Vám ponúkame možnosť nakúpiť cez e-shop, aj keď stále preferujeme Vašu návštevu u nás vo Villa Daniela – Vidieckom sídle milovníkov vína. Iba tak si užijete pohodu a zážitok z dnes už netypického pokoja uprostred vinicami Južnej Moravy.. Naše vínne pivnice sa rozkladajú na rozlohe cca 300m2 a ich kapacita je cca 30 tisíc fliaš. Sú vykopané v íle s dokonalou izolačnou schopnosťou a stálou teplotou cca 8-12°C. Vek pivníc sa pohybuje od dvesto do tristo rokov. Pivnice sú vykopané „zospodu“ bez umelej izolácie a predsa si udržujú dokonalé ovzdušie vhodné pre archiváciu vín červených a bielych. V našich vínach nájdete minimálne množstvo síry.

V ďalších rokoch plánujeme rásť iba tak zľahla, aby sme nemuseli upúšťať zo súčasného vysokého štandardu spracovania prvotriedneho hrozna na prívlastkové vína, pričom aj naďalej hodláme klásť dôraz na potenciál redukovaných zberov a neustále vylepšenie technológií pre spracovanie hrozna a výrobu vína. Vyrábame iba fľaškové vína, ktoré sú určené predovšetkým koncovým zákazníkom hlavne preto, aby sme si udržali perfektnú spätnú väzbu od Vás – milovníkov vína, na ktorých nám záleží predovšetkým!

Wir sprechen deutsch. We speak english.

Tešíme sa na Vašu návštevu!

Hotel Besední dům

Spolupracujeme s hotelem Besední Dům ve Valticích.

© 2019 Villa Daniela | Created by Golden Orange