cz cz

Novinky Odkaz facebook Odkaz Kniha hastů

cz cz

Vážení návštevníci,

do dnešného dňa sme pre Vás zrekonštruovali a novo vystavali rozsiahly pivničný labyrint. Pivnice sú vzájomne prepojené a merajú takmer 145 metrov. S celkovou plochou 295m2 zaberajú 2/3 plochy pod naším areálom.

Pivnice majú kapacitu cca 35 000 fliaš vína, teraz je zaplnená kapacita z 2/3. Za ročný poplatok si tu môžete prenajať svoju kóju alebo menší vínny box uzamykateľný štýlovou mrežou. Mreža bude označená Vaším menom alebo názvom firmy a získate kľúč s kovovou visačkou a označením kóje. Máte tak možnosť založiť si vlastnú vináreň v ideálnych skladovacích podmienkach.

sklep uvalysalonek uvaly

Verte nám, že pozvanie priateľov alebo obchodných partnerov na degustáciu vína zo svojej kóje ma nezameniteľné čaro pre všetkých zúčastnených. Ako bonus majiteľom prenajatých väčších kójí poskytneme zľavu 20% na ostatné služby. Informujte sa u nás o možnostiach prenájmu a výberu vín vhodných pre archiváciu (viď služby sommeliérky), radi Vám budeme nápomocní.

vinne koje pronajemvino valentova

V súčasnosti Vám naše podzemné priestory ponúkajú:

 

  • Samostatne uzamykateľnú pivnicu – cca 10 000 fliaš (do roku 2015 obsadené)
  • 6 veľkých kójí – každá cca 3000 fliaš (v súčasnosti voľné 2 kóje)
  • 140 menších kójí od samostatných až po spojené po troch – cca 40-120 fliaš (cca 20 kójí voľných)

 

Ako archivovať víno?

Ideálnym priestorom pre uchovávanie vína je samozrejme vínna pivnica. Teplota do cca 11°C, tma, rovnako ako vlhkosť okolo 65%. To všetko naviac bez veľkých výkyvov. Fľaša s vínom by mala ležať, pri skladovaní vína totiž musí byť korok stále ponorený a je tak zabránené jeho vysychaniu. Stále vlhký korok zaistí, že bude maximálne zabránené prístupu kyslíka, ktorý by bol príčinou oxidácie vína a teda jeho znehodnoteniu.

V prípade archivácie vína máme na mysli jeho uloženie na roky až desiatky rokov, pričom cieľom archivácie nie je len uchovávanie jeho chute, ale ďaleko viacej jeho zrania. Správne archivované víno tak povediac dospeje, jeho chuť a vôňa je plnšia, harmonizujúcejšia a oblejšia. Tiež platí, že nie každé víno je na archiváciu vhodné. Čiastočne záleží na odrode vína. Ako vhodné k archivácii sa javia odrody ako Rulandské Modré, Svätovavrinecké, Cabernet Savignon alebo Zweigeltrebe z červených vín. Z bielych vín potom Ryzlink rýnsky, Ryzlink vlašský, Chardonay alebo napríklad Rulandské šedé. K dlhodobejšej archivácii je samozrejme vhodné vyberať skôr z prívlastkových vín.

Ceny za prenájom pivnice u nás sú veľmi priaznivé, pohybujú sa od 600,-Kč/mesačne pri menšej kóje s kapacitou cca 100-150 fliaš až do 4000,-Kč/mesačne v prípade najväčších priestorov. Neváhajte sa na nás obrátiť s akýmkoľvek dotazom, radi Vám pomôžeme ako s prenájmom kóje tak aj s výberom vína vhodným k archivácii a to či už moravských alebo zahraničných.

Tešíme sa na Vašu návštevu!

 

    Hotel Besední dům

    Spolupracujeme s hotelem Besední Dům ve Valticích.

    © 2019 Villa Daniela | Created by Golden Orange